آخرین اخبار

دومین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی سازه و مدیریت ساخت 

درباره کنفرانس 

مهندسی‌سازه و مدیریت‌ساخت از مهمترین گرایش‌های مهندسی عمران می‌باشند که اکثر زمینه‌های کاری عمرانی را پوشش می‌دهند. به طور کلی مهندسی سازه در ارتباط با طراحی و آنالیزسازه‌های مختلف مانند ساختمان‌های بلند و کوتاهِ پیچیده، پل‌های بزرگ، تونل‌ها، تأسیسات نفتی، سازه‌های آبی و سدها، سازه‌های صنعتی و نظایر آنها می‌باشد ‌.از طرفی انجام مناسب و بهینه‌ هر پروژه در گرو مدیریت صحیح و اصولی آن می‌باشد، به ویژه در پروژه‌های عمرانی که با بخش‌های مختلفی مرتبط ‌بوده و معمولاً افراد زیادی در آن فعالیت‌دارند. علاوه براین، سرمایه گذاری‌هایی که در زمینه‌های ساخت پروژه‌های عمرانی انجام می‌گیرند ارقام بسیار بزرگی را شامل می‌شوند که بدون درنظر گرفتن مسائل علمی و برنامه‌ریزی‌های اصولی، بازده این سرمایه‌ها (با توجه به نقایص حاصل، اتلاف وقت و از دست‌رفتن کارایی پروژه در مدتی کمتر از عمر مفید آن) عملاً ناچیز خواهد ‌بود.  

ادامه مطلب...

چهارمین همایش بین المللی مهندسی عمران، معماری و شهرسازی با رویکرد توسعه پایدار

معرفی همایش

مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در راستای اهداف اصلی خود «ارتقا سطح فرهنگ عمومی جامعه به منظور دستیابی به توسعه پایدار» با همکاری دستگاه های علمی و اجرایی کشور اقدام به برگزاری «چهارمین همایش بین المللی توسعه پایدار» نموده است. همایش فوق با محوریت عمران، معماری و شهرسازی برگزار خواهد شد و از اهداف این همایش می توان به ایجاد دانشگاه تولید علم، حمایت و پشتیبانی از طرح های سازنده و همچنین توسعه ارتقا سطح فرهنگ عمومی جامعه و آشنایی با مقوله مهم و حیاتی توسعه پایدار اشاره کرد.

ادامه مطلب...

چهارمین همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی در آغاز هزاره سوم

معرفی همایش

شهر، نمود بارزترین و ملموس ترین جلوه فرهنگ و تمدن بشر است. نقش طرح ریزی آگاهانه و برنامه ریزی در شکل گیری شهرها در قالب معماری، عمران و شهرسازی غیر قابل انکار می باشد. پیرو استقبال گسترده از اولین، دومین و سومین دوره همایش معماری، عمران و شهرسازی در آغاز هزاره سوم (شهر تهران) و در راستای تقویت و ارتقاء حرفه ای جامعه مهندسان چهارمین همایش معماری، عمران و شهرسازی در آغاز هزاره سوم در تیر ماه 1397 در شهر تهران تشکیل خواهد شد.

ادامه مطلب...

اولین کنفرانس ملی زلزله و مدیریت ریسک با رویکرد آسیب پذیری سازه ها و شریان های حیاتی

معرفی کنفرانس

موقعیت زمین‌شناختی ایران و وجود گسل‌های جوان و فعال، و وجود بارگذاری بالای جمعیت در نزدیکی و یا بر روی پهنه‌های گسل فعال و وجود بافت فرسوده از عمده دلایل ریسک بالای زلزله در این سرزمین است. شاهد ماجرا، وقوع زلزله‌های مخرب و ویرانگر در تاریخ ایران، ازجمله در چند دهه اخیر است. امروزه با پیشرفت علم، راه پیشگیری، آمادگی و پاسخ مناسب برای زلزله‌های یادشده تا حد زیادی فراهم و قابل دسترس است. تا جایی که در کشورهای پیشرفته (مانند ژاپن) و در حال توسعه موفق (مانند شیلی) با لرزه‌خیزی بالا، میزان خسارات مالی و جانی افراد به حداقل رسیده است. از زیرساخت‌های مهم در زیستگاه‌های انسانی در نواحی لرزه‌خیز شریان‌های حیاتی هستند. سالم ماندن، یا آسیب حداقلی به شریان‌های حیاتی، و همچنین بازسازی سریع آنها بعد از سوانح مخرب، از عوامل کاهش ریسک و تاب‌آوری بالا در زیستگاه‌های انسانی است.

پر واضح است این انطباق و همزیستی با زلزله جز با تلاش پژوهشگران و دانشمندان و آموزش و فرهنگ‌سازی مواجهه با این رخداد در متن جامعه حاصل نمی‌شود. از اینرو، این رویداد در راستای شناخت علمی و دقیق‌تر زلزله و انتقال درس‌آموخته‌های زلزله‌های گذشته برای مواجهه درست در قبل، حین و بعد از بروز زلزله در جهت کاهش ریسک آن برنامه‌ریزی شده است. حضور اندیشمندان و نخبگان علم زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله شریانهای حیاتی و مدیریت ریسک در این کنفرانس تبیین‌کننده غنای علمی آن خواهد بود.

ادامه مطلب...

سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و فناوری های نوین

رسالت نمایشگاه

رسالت این نمایشگاه ارتقاء سطح علمی، ارائه فن آوری های پیشرفته و تخصصی و معرفی تجهیزات شرکت های توانمند حوزه HSE، ترویج و توسعه تحقیقات و فعالیت های پژوهشی، تغییر نگرش های جدید در زمینه های ایمنی، بهداشت کار و محیط زیست در تمامی صنایع و ارائه چشماندازی نوین در عرصه سلامت و بهداشت جامعه می باشد تا با حضور، تعامل و هم فکری بین صاحبان صنایع، محققان و صاحب نظران، گامی موثر در راستای ارتقاء استانداردهای مدیریت ایمنی، سلامت و محیط زیست برداشته شود. در این مهم کلیه سازمان ها، شرکت ها، صنایع تولیدی و خدماتی ذینفع خواهند بود به همین منظور از شرکتها و سازمانهای مرتبط جهت حضور دعوت بعمل می آید.

ادامه مطلب...

مطالب بیشتر...

 1. نخستین همایش ملی شهرسازی، معماری و مدیریت شهری اسلامی ایرانی (در حوزه آموزش و نظام آموزش معماری و شهرسازی در ایران)
 2. کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر پیشرو در کشور های اسلامی
 3. کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهرسازی معرفی همایش
 4. کنفرانس ملی تاب آوری و ایمنی ساختمانها و زیرساخت های شهری
 5. کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام
 6. دومین همایش بین المللی عمران، معماری و شهر سبز پایدار
 7. دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران و معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان
 8. چهاردهمین کنفرانس ملی روز مهندسی
 9. پنجمین همایش ملی مصالح ساختمانی و فن آوری های نوین در عمران،معماری و شهرسازی
 10. پنجمین همایش و نمایشگاه سد و تونل ایران
 11. کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران
 12. چهارمین کنفرانس ملی عمران، معماری و شهرسازی
 13. چهارمین کنفرانس بین الملی مهندسی سازه
 14. اولین کنگره ملی پژوهش های نوین در معماری و شهرسازی ایران
 15. اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت

محل تبلیغات

 

kellar.
ayeenname.
ayeenname.
ayeenname.