آخرین اخبار

کارگاه بين المللي ساختمان هاي انرژی صفر به همراه برگزاری کارگاه های جانبی و نمایشگاه تخصصی

معرفی کارگاه

بخش ساختمان کشور با مصرف بیش از ۴۰ درصد از مصرف انرژی کل، بزرگترین مصرف کننده انرژی کشور می باشد. میانگین مصرف انرژی ساختمان‌های مسکونی به ازای مترمربع زیربنا در هشت اقلیم مختلف ايران حدود ۴۶۰ کیلووات ساعت و برای ساختمان‌های تجاری-اداری حدود ۸۲۰ کیلووات ساعت بر مترمربع در سال است که تقريباً چهار برابر استاندارهای جهانی می باشد و شاخص‌های مهم انرژی‌ در ساختمان های کشور فاصله زیادی با معیارها و استانداردهای جهانی دارد. طراحی و اجرای ساختمان هاي کم انرژي و انرژی صفر و يا اصلاح و تبدیل ساختمان هاي موجود به ساختمان های کم انرژي يکي از راه هاي برون رفت از بحران فعلي است. دانشگاه اصفهان و شرکت مهندسین مشاور آرشیدز در راستاي رسالت آموزشي خود، اقدام به برگزاری يک کارگاه آموزشي بین المللی با همکاری شرکت ولاسولاریس سوئیس با هدف انتقال تجربيات و دانش به‌روز جهانی در زمينه طراحي و اجراي ساختمان هاي کم انرژي و انرژی صفر می نماید.

ادامه مطلب...

چهارمین نمایشگاه بین المللی مصالح، تجهیزات و فناوری ساخت و ساز

معرفی نمایشگاه

از سال 1394 ، شرکت نمایشگاه های آرمان تجارت دیران به عنوان نماینده انحصاری IFP Group مشغول فعالیت درايران می باشد. IFP Group  يكى از بزرگترین شرکت هاى برگزارکننده نمایشگاه های تجاری در منطقه خاورمیانه است. این مجموعه به مدت 35 سال نمایشگاه های بزرگی را در کشورهای مهم منطقه خاورمیانه از جمله عراق، قطر، عربستان، مصر، لبنان و امارات برگزار نموده است. مهمترین نمایشگاهی که این گروه برگزار میکند ( مجموعه نمایشگاههای پروژه ) است که  تاکنون چندین دوره در کشورهای قطر، مصر، لبنان و عراق (اربیل و بغداد) برگزار شده است. این نمایشگاه تمرکز زیادی بر حوزه ساختمان دارد و به شرکتهای بزرگ و معتبر جهان که قصد دارند در بازار خاورمیانه فعالیت کنند، فرصت می دهد تا به صورت مستقیم با فعالان این صنعت ارتباط برقرار کنند. این شرکت، قصد دارد با توجه به فضای جدید اقتصاد ایران، چهارمین نمایشگاه بين المللى صنعت ساختمان پروژه ایران را با حضور بیش از 200 شرکت خارجی از 20 کشور ، در تاریخ 5 تا 8 اردیبهشت ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار نماید.

ادامه مطلب...

کنفرانس بین المللی نقش هنر و معماری در ارتباطات علمی ایران و جهان عرب

درباره کنفرانس

کنفرانس بین المللی نقش هنر و معماری در ارتباطات علمی ایران و جهان عرب، محصول هم اندیشی و همکاری دانشگاه کاشان و سازمان ارتباطات اسلامی است که به منظور تعامل، واکاوی و شناسایی زمینه های مشترک علمی-فرهنگی میان ایران و جهان عرب در حوزه های هنری و معماری برگزار خواهد شد و در پی آن است تا از این طریق زمینه های توسعه فرهنگی و ارتباطات علمی میان دو حوزه جغرافیایی را ارتقاء بخشد.

محور های کنفرانس

 1. 1. متون ادبی، تاریخی و نسخه شناسی

-        نقش متون علمی کهن در توسعه علوم در جهان اسلام

ادامه مطلب...

دومین همایش ملی خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی

محورهای همایش

 • · بخش پژوهشی
 1. 1. معماری و هنرهای وابسته به آن در خراسان

-        تجزیه و تحلیل فرمی و محتوایی بناهای معماری خراسان

-        مطالعه تزئینات وابسته به معماری در آثار معماری خراسان و مناطق همسایه (شامل هنرهای چوبی، گچبری، آهک بری، نقاشی دیواری، آجرکاری و حجاری)

-        بررسی و تحلیل معماری داخلی بناهای خراسان

 1. 2. آئین و رسوم محلی خراسان
ادامه مطلب...

کنفرانس بین المللی چالشهای مهندسی، تکنولوژی و علوم کاربردی

درباره کنفرانس

کنفرانس بین المللی چالشهای مهندسی، تکنولوژی و علوم کاربردی زمینه ای است جهت بحث،تبادل نظر و انتشار تحقیقات دانش پژوهشان معمولا تحقیقات میان رشته ای در دانشگاه های مختلف به دلیل پتانسیل بالا برای شروع پروژه های مبتکرانه و تحقیقات پیشرفته بسیار متداول میباشد. محل برگزاری کنفرانس 2018،دوبی، یعنی محل تلاقی شرق و غرب در منطقه خاورمیانه میباشد.تمامی مقالات ثبت شده در کنفرانس پس از طی مرحله داوری توسط داورانی از دانشگاه های معتبر اروپایی و آسیایی در مجموعه مقالات کنفرانس که دارای شابک یا کد ISBN می باشد چاپ خواهد شد و مقالات برتر نیز جهت چاپ رایگان در مجلات معرفی شده در بروشور و سایت (موقعیت های چاپ مقالات) ارسال خواهند شد.

ادامه مطلب...

مطالب بیشتر...

 1. اولین همایش ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست
 2. اولین کنگره و نمایشگاه بین المللی علوم و تکنولوژی های نوین
 3. اولین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم ومهندسی و فرهنگ ایرانی
 4. اولین کنفرانس ملی پژوهش های نوین در علوم و توسعه فناوری
 5. کنفرانس ملی پیشرفت های اخیر در مهندسی و علوم نوین
 6. دومین همایش ملی بحران کم آبی و راه های برون رفت
 7. دومین کنفرانس ملی دانش و فناوری علوم مهندسی ایران
 8. چهارمین همایش ملی علوم و فناوری های نوین ایران
 9. پنجمین کنفرانس ملی بهینه سازی در علوم و مهندسی
 10. پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران
 11. اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب
 12. کنفرانس بین المللی افق های نو در علوم مهندسی
 13. دومین همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری در ایران (با تاکید بر تجربه سبزوار)
 14. هفدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران
 15. ششمین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم جغرافیا برنامه ریزی معماری و شهرسازی تهران

محل تبلیغات

 

kellar.
ayeenname.
ayeenname.
ayeenname.