انتخاب و معرفی طرح های بتنی برتر کشور در یازدهمین همایش روز بتن 1392

انجمن بتن ایران، مطابق روال سال های گذشته، روز شانزدهم مهرماه را به عنوان "روز بتن" گرامی می دارد و برنامه های ویژه ای را در آن روز به اجراء می گذارد. معرفی طرح های برتر بتنی که تا پایان سال 1391 به بهره برداری رسیده اند، یکی از این برنامه هاست. این طرح ها براساس ضوابط علمی و معیارهای اجرایی توسط هیئت داوران انتخاب می شوند.

زمینه های مختلف این طرح ها عبارتند از:

  • ساختمانی: عمومی، مسکونی، صنعتی
  • پل ها و تونل ها: راه، آزاد راه، راه آهن، قطار شهری
  • سازه های آبی: سدها، تونل های آب بر، تاسیسات آبرسانی
  • سازه هائی که در آنها نوعی نوآوری در ساخت و تکنولوژی بتن به کار گرفته شده باشد. 

معیارهایی که درانتخاب طرح ها مدنظر قرار خواهند گرفت عبارتند از:

نوآوری در طراحی و ساخت، نوآوری در تکنولوژی بتن، زیبایی و هم آهنگی معماری سازه، خلاقیت، دقت و مهارت خاص به کار گرفته شده در انجام طرح .

از کلیه سازمان ها و شرکت های دست اندرکار ساخت و ساز در سراسر کشور، که علاقه مند به ارائه طرح های خود هستند، دعوت می شود خلاصه ای از طرح های خود را تا 1 شهریور 1392 به دفتر انجمن ارسال دارند تا ترتیب شرکت آنها در برنامه داده شود. متعاقباً هیئت داوران از دست اندرکاران طرح هایی که مشخصات اولیه را دارا باشند دعوت به عمل خواهد آورد تا اطلاعات جامع تری را برای انتخاب نهائی در اختیار انجمن قرار دهند.

امسال انجمن در نظر دارد مطابق روال سال گذشته یکی از طرح های انجام شده توسط مهندسان جوان، با سابقه کاری کمتر از 5 سال، را که دارای نوعی ویژگی خاص است انتخاب و معرفی نماید. لذا از علاقه مندان دعوت می شود خلاصه ای از این گونه طرح های خود را همراه با ویژگی خاص طرح تا تاریخ 1 شهریور 1392 به دفتر انجمن ارسال دارند.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش انجمن بتن ایران به شماره های 8 -88230585 تماس گرفته و یا به سایت www.ici.ir مراجعه نمایند.

گفتنی است این جلسه 16 مهرماه سال 1392 برگزار خواهد شد.